Identyfikacja lekarza okiem developera

O systemie medpass


Medpass to niezależny system logowania dla medycyny, który w zależności od uprawnień pozwala uzyskać dostęp do specjalistycznej wiedzy w portalach medycznych.

Instalacja medpass


Instalacja Medpass jest prosta i bezpłatna. Skorzystaj z gotowych bibliotek i przykładów (php, ruby, asp).
więcej.

Medpass API


Medpass API pozwala właścicielom stron komunikować się z systemem Medpass i budować bezpieczne społeczności lekarzy i pacjentów.
więcej

9 sierpnia 2010

86,2% lekarzy uważa logowanie Medpass (1 login) w wielu portalach za świetny pomysł

Activeweb przeprowadził badanie wysyłając emailing do zarejestrowanych lekarzy w biuletynie Medpass. Odpowiedziało na niego 455 lekarzy. Ankieta została wygenerowana i wysłana w lipcu 2010 roku. Wyniki zostały zebrane w ciągu następnych 2 dni. Ankiety są częścią systemu Medpass Ankiety i umożliwiają wykonanie badań AdHoc.

Wyniki są nadwyraz optymistyczne dla projektu Medpass który niebawem wdraża swoją flagową usługę Medpass Raporty. 

W ankiecie spytaliśmy się m.in. :

Z ilu portali medycznych/farmaceutycznych korzysta Pan(i) co najmniej raz w miesiącu?

image

Wyniki wskazują, iż lekarz korzysta z kilku portali. Nie jest przywiązany do jednego źródła.


Ile kont użytkownika do portali medycznych Pan(i) posiada?

image

To oznacza, że 66% lekarzy posiada 2-3 kont. Korelując to z wynikiem poprzedniego pytania wnioskujemy, iż lekarze korzystają z kompletnie różnych wydawnictw. 66% vs 74% oznacza, iż już teraz część lekarzy integruje się wokół portali z Medpass (np. pulsmedycyny i kardiolog ?


Jak ocenia Pan(i) możliwość posiadania jednego konta (jednego loginu i hasła) do wszystkich portali o tematyce medycznej?

image

To pytanie było dla nas kluczowe. Duża większość lekarzy (86%) stwierdza, iż chętnie zobaczyliby wykorzystanie wśród portali jednego systemu logowania. Można to przekładać także na komunikację dla firm farmaceutycznych – jeżeli firma buduje kilka portali powinna mieć jeden system logowania gdyż tego oczekują lekarze. W szerszej perspektywie, Medpass jest ważnym ogniwem zwiększającym satysfakcję (oczekiwania) lekarzy.

Uff. Wyniki są na tyle dobre, iż zespół Medpass pozytywnie przyjął pierwszą połowę roku. Napewno należy podnieść w tych danych kwestię, że pytanie zostało wysłane do osób które Medpass same już posiadają. To teoretycznie może wpływać na ich odpowiedź. Jednak dane pokazujące liczbe portali i kont oznacza, że osoby te korzystają także z innych portali.

Nie czas otwierać szampana, ale z pewnością mamy nadzieję na wielu developerów i firmy pracujących w branży którzy dołączą do naszego systemu.

Przekaż dalej znajomym:
 • Print
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Flaker
 • Grono
 • Pinger
 • Technorati
 • Twitter

1 komentarz »

 1. [...] 1 login 1 hasło to dobry pomysł ? Zgodnie z wynikami ankiety którą wygenerowaliśmy w lipcu 2010 roku wydaje się że nie tylko dobry – że bardzo dobry! Zapraszam serdecznie do zapoznania się z wpisem na blog.medpass.pl [...]

  Pingback by emarketing update » Blog Archive » 1 login 1 hasło to dobry pomysł ? — 9 sierpnia 2010 @ 06:31

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz